Dzień Szkoły bez Przemocy

Data publikacji: May 31, 2015 11:13:28 AM

Tradycją szkoły w Czerninie staje się organizowanie Dnia Szkoły bez Przemocy. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Zawsze reagujemy” i zorganizowany był prze pedagoga szkoły Urszulę Chudzik. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele instytucji wspierających działania szkoły w zakresie bezpieczeństwa i opieki: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie- pani Agnieszka Szałata, Ośrodka Pomocy Społecznej - pani Mariola Palczyńska, Centrum Profilaktyki Alkoholowej w Górze - pani Danuta Tołłoczko-Smolarska. Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowali scenki na temat przeciwdziałania wszelkim przejawom przemocy i agresji nie tylko w szkole, ale także w środowisku. Ponadto każda klas wyeksponowała plakaty poświęcone tej tematyce. Młodsi uczniowie uczcili Dzień bez Przemocy zawieszając mnóstwo kolorowych balonów na maszcie przed szkołą z nadzieją, że świat wokół nich będzie tak kolorowy i pogodny jak te powiewające na silnym wietrze baloniki. Po części artystycznej młodzież szkolna przemaszerowała barwnym pochodem ulicami Czerniny, po to aby mieszkańcy naszej wsi utwierdzili się, że uczniowie nie godzą się na przemoc. Punktualnie o godzinie 1200 do nieba poszybowały gołębie – symbole wolności i radości, mądrego życia wolnego od agresji i przemocy w szkole i poza nią. Dziękujemy serdecznie wszystkim hodowcom, którzy zechcieli uczestniczyć z nami w uroczystości pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Są to: pan Leon Paruszewski, pan Zbigniew Janaszkiewicz oraz nasi uczniowie: Hubert Biller, Adrian Zarzycki, Mariusz Kryla, Marcin i Mariusz Woźny.