I Gminny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny dla Klas IV-VI Szkół Podstawowych

Data publikacji: May 31, 2015 10:47:33 AM

14 maja odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny dla Klas IV-VI Szkół Podstawowych, który był zorganizowany przez Burmistrza Góry oraz naszą placówkę. Na zaproszenie organizatorów obecnością na konkursie zaszczycili nas myśliwi z zaprzyjaźnionych kół łowieckich, przedstawiciele Nadleśnictwa Góra Śląska, metodycy z PCDN i Rada Rodziców. Znakiem do rozpoczęcia i zakończenia potyczki konkursowej był sygnał wykonany przez sygnalistę - Pana Dawida Gągałę. W zmaganiach brały udział zespoły 4-osobowe, których zadaniem było poprawne rozwiązanie zadań z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Zwycięzcą konkursu została szkoła w Czerninie (i to nie dlatego, że byliśmy gospodarzami). Drugie miejsce wywalczyła Szkoła nr 1 w Górze. Po ostrej dogrywce na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła nr 3 w Górze. Wyróżnieni zostali uczniowie ze szkół w Ślubowie, Witoszycach i Glince. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał kalkulator, album o Ziemi Górowskiej i słodycze. Natomiast każda szkoła wzbogaciła się o niszczarkę i komplet kalkulatorów. Nasi wspaniali rodzice stanęli jak zwykle na wysokości zadania i jak przystało na dobrych gospodarzy, gościnnie otworzyli drzwi Ratusza i uraczyli wszystkich zebranych pierogami, ciastem i napojami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego konkursu.