Ostatni dzwonek

Data publikacji: May 31, 2015 11:44:38 AM

19 czerwca o godz. 800 zabrzmiał ostatni dzwonek dla uczniów gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Dorota Adamska, która skierowała do nauczycieli, uczniów i ich rodziców serdeczne słowa podziękowań za 10 miesięcy wytężonej pracy. Pan Piotr Głowacki - przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Góra życzył wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji. W pożegnaniu szkoły uczestniczyli również ksiądz proboszcz Jan Głuszczak i przewodnicząca Rady Rodziców - pani Edyta Szorc. Głównym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i nagród książkowych uczniom, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75, a także świadectw ukończenia Gimnazjum w Czerninie trzecioklasistom. Wielkim przeżyciem dla młodzieży było złożenie ślubowania na sztandar szkoły. Następnie mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennice klasy III, a mówiącą o egzystencji tego rocznika od przedszkola po dzień dzisiejszy. Wszystkim taki sposób pożegnania ze starą „budą” przypadł do gustu. Słowa pożegnania do starszych kolegów skierowali także uczniowie klas II. Niejednemu absolwentowi łezka się w oku zakręciła. Ale to już koniec... Następnie cała społeczność szkolna udała się na mszę świętą. O godzinie 1100 zakończenie roku świętował Szkoła Podstawowa. Tutaj również nastąpiło wręczenie nagród i świadectw z wyróżnienie dla uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Uczniowie klasy VI otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej i dokonali pamiątkowych wpisów do kroniki szkolnej. Następnie uczniowie wszystkich klas pożegnali się z wychowawcami. I już można było biec wypoczywać. Bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!