Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników

Data publikacji: May 31, 2015 10:1:20 AM

6 marca odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki pod hasłem „Urodziny Kopciuszka”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów należących do Klubu Młodych Literatów i Koła bibliotecznego. Gośćmi honorowymi byli: pani dyrektor D. Adamska, pedagog szkolny pani K. Chudzik, przedstawiciel Rady Rodziców pani R. Kosowska. Przedstawienie było bardzo ciekawe mówiło o książkach, które otrzymał w prezencie od zaproszonych gości Kopciuszek. Dzieci poznały również postacie bajkowe ze znanych książek. Uczniowie zostali pasowani przez panią dyrektor na czytelników szkolnej biblioteki, oraz otrzymali dyplomy i pierwszą książkę. Upominki w postaci słodyczy wręczyła pani z Rady Rodziców. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program oraz zaśpiewali piosenkę. Na zakończenie uroczystości przy śpiewie piosenki do muzyki „Jedzie pociąg z daleka” postacie bajkowe zachęciły uczniów do czytania książek.