Zabawa karnawałowa

Data publikacji: May 31, 2015 9:33:21 AM

Dzień 12 lutego upłynął w szkole nie tylko pod znakiem codziennej znojnej pracy jaką jest nauka, ale również pod znakiem radości jaką daje zabawa. W czwartek bowiem uczniowie żegnali karnawał. Najwcześniej zabawę rozpoczęły maluchy z przedszkola. Zaraz po śniadaniu orszak przebierańców wyruszył na wielki bal do pobliskiego Ratusza. Tam, po krótkiej sesji fotograficznej z udziałem rodziców, przedszkolaki bawiły się wspólnie z opiekunkami. Zabawę uatrakcyjniały konkursy nagradzane słodyczami, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy do przedszkola. Od godziny 12-tej bawiły się dzieci klasy I, II, III i IV. Tu wielką frajdę sprawiła możliwość przebrania się za ulubioną postać. Było więc mnóstwo księżniczek, wróżek i rycerzy. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone w konkursie , w którym jury stanowili rodzice. Dzieci klas młodszych miały okazję wykazać się refleksem i sprytem podczas różnorodnych konkursów. Wszyscy byli nagradzani słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców. W godzinach popołudniowych szaleństwu tańca oddała się młodzież klas starszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Naprawdę milo było obserwować dziewczęta i chłopców, którzy wspaniale bawili się podczas kilku godzin. Zabawa karnawałowa odbyła się dzięki przychylności Rady Sołeckiej w Ratuszu. Przepiękną dekorację, która zrobiła niesamowite wrażenie na uczniach, nauczycielach i rodzicach wykonały panie Maria Czyżowska i Renata Glińska. Dziękujemy!