Święto Patrona Szkoły

Data publikacji: May 30, 2015 7:9:14 PM

25 października odbyły się w naszej szkole Hubertowiny, czyli Święto Szkoły, w której uczestniczyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych Kół Łowieckich, sponsorów i rodziców. Inauguracją uroczystości była modlitwa odprawiona przez księdza Grzegorza Trawkę. Następnie nastąpiły oficjalne powitania, przemówienia dyrektora szkoły i zaproszonych gości. W części artystycznej mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie członków Teatru Małego Aktora „Żak”, słuchaliśmy recytacji wierszy Klubu Młodych Literatów i śpiewu chóru szkolnego. W części konkursowo-sportowej uczniowie mogli wykazać się zdolnościami umysłowymi i sportowymi. Odbył się konkurs plastyczny, konkurs wiedzy „Czy znasz te drzewa i zwierzęta”, konkurs strzelecki, quiz matematyczno-przyrodniczy, rozgrywki sportowe w siatkówkę i unihokeja. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i cennymi nagrodami ufundowanymi przez zaprzyjaźnione koła łowieckie oraz ks. proboszcza. Punktem kulminacyjnym święta było posadzenie drzewek przez przedstawicieli przedszkolaków, uczniów, pracowników szkoły oraz Rady Rodziców. Drzewka otrzymały imiona odzwierciedlające charakter klasy. Za kilka lat wyrosną z nich piękne świerki i będą one pamiątką tego pięknego październikowego dnia 2008 roku.