Cała społeczność szkolna uczestniczyła w Jasełkach

Data publikacji: May 31, 2015 1:53:28 PM

Wspaniała atmosfera panowała w szkole w dniu 22 grudnia. Był to dzień wychowawczy przeznaczony na wspólne przeżywanie radosnej chwili jaką jest Wigilia. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w Jasełkach przygotowanych przez panią Renatę Glińską i panią Marię Czyżowską wraz z uczniami należącymi do Koła Artystycznego i klasę pierwszą. Skoczne rytmy pastorałek i dialogi kolędników wywarły na wszystkich ogromne wrażenie i wprowadziły w nastrój świąteczny. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej popisywały się znajomością kolęd i innych pieśni związanych z Bożym Narodzeniem. Tuż po nich członkowie KSM-u i Koła Młodych Literatów pod kierunkiem pani Lidii Kaczor zaprezentowali nastrojowe przedstawienie ilustrujące przyjście na świat Dzieciątka. Należy tu dodać, że spektakl miał swą premierę w dniu wczorajszym kiedy to obejrzeli go najmłodsi, czyli mali przedszkolacy z grupy 3,4-latków. Uczniowie co roku odwiedzają przedszkole, ponieważ maluchy nie mogą ze względu na wiek uczestniczyć w dłuższych spotkaniach całej społeczności szkolnej. Uczniowie Gimnazjum również przygotowali się do szkolnej uroczystości. Każda klasa zaśpiewała lub zagrała przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Samorząd Szkolny przygotował dla czynnych i emerytowanych pracowników szkoły serdeczne życzenia świąteczne. Wydaje się, że w tym dniu nawet najwięksi „twardziele” szkolni zmiękli i bez skrępowania wędrowali z opłatkiem, aby podzielić się nim z kolegami i nauczycielami. To naprawdę miłe, że dziś wszyscy dla wszystkich byli braćmi. Wszak to Boże Narodzenie.