II Gminny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny

Data publikacji: May 31, 2015 4:15:59 PM

31 maja odbył w Zespole Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie odbył się II Gminny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Święty Hubert uczy i pyta”. Organizatorem konkursu była Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz przy współpracy szkolnego zespołu matematyczno-przyrodniczego, kół łowieckich: „Bażant” , „Bór” i „Kaczor z Góry”, „Szarak” z Wałbrzycha, „Dzik” z Wąsosza oraz Nadleśnictwa Góra Śląska. Nagrody ufundowali: Burmistrz Góry, Koła Łowieckie, Nadleśnictwo Góra Śląska, Pani Piskorz - właściciel sklepu w Czerninie. W konkursie brało udział pięć zespołów: Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Górze, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach, Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole w Czerninie. Każda z drużyn miała za zadanie przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację ekologiczną i zmierzyć się z 4 zróżnicowanymi pod względem trudności konkursowymi konkurencjami. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze. Komplet nagród w postaci map fizycznych: Polski i Świata oraz cyrkla powędrował do każdej z uczestniczących szkół. Uczniowie zaś otrzymali zestaw geometryczny oraz książkę „Ślady i tropy zwierząt”. Smaczny posiłek regenerujący oraz słodycze i napoje przygotowała Rada Rodziców.