Rekolekcje wielkopostne

Data publikacji: May 31, 2015 3:12:19 PM

Tradycją naszej szkoły jest to, aby okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy przeżywać wspólnie: katecheci, nauczyciele, uczniowie. Wszyscy nisko pochylają głowy w skupieniu. Słuchają słów zachęty, by być „świadkami miłości”. Zajęcia katechetyczne prowadzone były w ciągu dwóch dni. Dzieci młodsze oglądały filmy o tematyce religijnej, uczyły się nowych pieśni, rysowały. Dzieci klas starszych brały udział w pantomimie, przygotowywały Misterium Męki Pańskiej, które zostało wystawiona drugiego dnia jako zakończenie rekolekcji. Rekolekcje prowadzone były przez ojca Jana ze Zgromadzenia Franciszkanów oraz siostry Serca Maryi Niepokalanej w Raciborzu: siostrę Joannę Marcińską i siostrę Danielę Gumienną. Serdecznie dziękujemy za katechezę, modlitwy i wspólne śpiewy.