Wycieczka do Poznania

Data publikacji: May 31, 2015 4:32:28 PM

18 czerwca 23 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Poznania, zorganizowaną przez wych. kl. V p. Zofię Bordulak. Dopisała wyjątkowo piękna pogoda i można było zrealizować wszystkie zaplanowane punkty harmonogramu zwiedzania i rekreacji. Najpierw w poznańskiej Palmiarni uczniowie mogli podziwiać niezwykłe okazy roślin i kolekcję egzotycznych ryb. W samo południe obejrzeli trykające się na ratuszowej wieży koziołki, a potem słuchając barwnie opowiadającego przewodnika ruszyli w dwuipółgodzinną wędrówkę szlakiem najcenniejszych zabytków Poznania. M.in. odwiedzili kościół farny oraz kolebkę polskiego państwa i polskiego kościoła, nekropolię Piastów – katedrę na Ostrowie Tumskim. Po tej niezwykle ciekawej lekcji historii uczniowie udali się na obiad do MacDonalda, a następnie nad jezioro Malta, gdzie można było skorzystać z różnych form zabawy i rekreacji. Największą popularnością cieszył się tor saneczkowy oraz zjazd na pontonie. Po godz. 2000 pełni wrażeń, uśmiechnięci i radośni uczestnicy wycieczki powrócili do domów. Wszystkie cele i dydaktyczne, i wychowawcze zostały w pełni zrealizowane.