Zakończenia roku szkolnego 2009/2010

Data publikacji: May 31, 2015 4:48:57 PM

Nadszedł wreszcie 25 czerwca – dzień, na który niektórzy uczniowie oczekiwali z niecierpliwością. Zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Najpierw Msza święta i piękna oprawa, której rangę podniosła obecność sztandaru szkoły. Potem część oficjalna. Przemówienie Pani dyrektor oraz zaproszonych gości. W tym roku zaszczycił nas obecnością Pan Marek Balowski - skarbnik Urzędu Gminy Góra, Pan Jerzy Maćkowski - prezes Koła Łowieckiego „Bór” w Górze, Pani Edyta Szorc i Pani Wioletta Skupin - przewodnicząca i zastępca przewodniczącej Rady Rodziców. Były podziękowania za całoroczny trud i życzenia udanych, słonecznych wakacji dla uczniów i nauczycieli. Były piękne wiązanki kwiatów i dużo ciepłych słów. Zgodnie z ceremoniałem szkolnym dziś zaprzysiężony został nowowybrany poczet sztandarowy, który po przekazaniu od starszych kolegów rozpoczął honorową misję. Następnie Pani dyrektor wręczyła nagrody najlepszym z najlepszych, czyli tym, którzy zdobyli miano „Ucznia Roku”. W kategorii klas I-III szkoły podstawowej uhonorowana została Zuzanna Ochman - uczennica klasy III. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Patrycja Skupin - uczennica klasy VI, zaś w klasach gimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się Paulina Drozdowska z klasy III. W obecności całej społeczności szkolnej Pani dyrektor odczytała nazwiska uczniów, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, czyli tych, dla których nauka nie stanowiła żadnego problemu. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym! I wreszcie do głosu dopuszczona została klasa III gimnazjum. To ostatnie chwile tych uczniów w szkole, w której spędzili 9 długich lat. Nic więc dziwnego, że w pięknym przemówieniu było dużo ciepłych słów o „starej” poczciwej „budzie”, o nauczycielach - czasami srogich, czasami wyrozumiałych, o kolegach - tych „fajnych” i tych mniej. Nic więc dziwnego, że niektórym łezki zakręciły się w oku! A do tego prezentacja komputerowa dzięki której mogliśmy prześledzić te wszystkie lata: od zerówki do dnia dzisiejszego. Starszych kolegów, od dziś absolwentów naszej szkoły, pożegnali uczniowie klasy II. A potem wszyscy udali się do swoich klas, aby odebrać świadectwa, pożegnać się z wychowawcami i kolegami. I to już koniec! Do zobaczenia za dwa miesiące!