IX Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu”

Data publikacji: Jun 03, 2015 5:9:48 PM

11 marca 2011 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach odbył się IX Powiatowy Turniej „Dzień Matematyki i Sportu”, którym udział wzięło 12 drużyn szkół podstawowych z powiatu górowskiego. Organizatorem turnieju jest Powiatowy Zespół Nauczycieli Matematyki działający przy PCDN i PPP w Górze oraz nauczyciele wychowania fizycznego. W turnieju naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Ewelina Dereń, Nikol Muszyńska, Martyna Węcłaś, Agnieszka Felska, Marek Pacyna, Michał Pacyna, Dawid Skupin, Artur Susfał oraz opiekunowie Jolanta Kasprzyk i Marek Rynkowski. Drużyny startowały na przemian w pięciu konkurencjach sportowych: bieg wahadłowy z kozłowaniem, prowadzenie piłki kijem hokejowym, w siadzie skrzyżnym podawanie piłki górą, rzuty piłką lekarską nad głową w tył dodawane, wahadłowy tor przeszkód i pięciu matematycznych. W konkurencjach sportowych drużyna zajmująca pierwsze miejsce otrzymywała 14 punktów, a każda następna o jeden punkt mniej. Za rozwiązanie zadania matematycznego każda drużyna mogła otrzymać od 0 do 14 punktów. Drużyna z Czerniny zajęła 10 miejsce z liczbą punktów 78.