Klasy I-III gościły policjanta

Data publikacji: Jun 01, 2015 3:29:19 PM

23 września 2010 r. klasy I-III gościły Pana aspiranta Jerzego Kubickiego z Ogniwa ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Górze, który przybył na zaproszenie Urszuli Chudzik - pedagoga szkolnego oraz Barbary Wiśniewskiej – wychowawcy klasy I. Pierwszaki bowiem przygotowują się bardzo intensywnie do tego jak być wzorowym uczniem i jak dbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Uczniowie ze skupieniem wysłuchali cennych informacji na temat ruchu drogowego. Aby dobrze je zapamiętać każda klasa otrzymała od Pana Kubickiego plakat „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. A potem były pytania, pytania, pytania… Dzieci chciały wiedzieć ilu policjantów pracuje na terenie powiatu górowskiego, ile psów jest wytresowanych, jakie wykonują zadania, czym się je karmi, jak się ściga przestępców i.t.p. Pan aspirant bardzo dokładnie odpowiadał na każde pytanie. Na zakończenie pierwszaki w ramach podziękowań podarowały „lizaka”, na którym zamiast podpisów umieściły wesołe rysunki.