Przyjęcie klasy pierwszej do grona gimnazjalistów

Data publikacji: Jun 01, 2015 5:1:34 PM

27 października odbyło się uroczyste przyjęcie klasy pierwszej do grona gimnazjalistów. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar, a przewodniczący klasy przekazał na ręce Pani Dyrektor podpisany przez wszystkich uczniów akt ślubowania, rozpoczynając tym samym nową tradycję szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor wręczyła każdemu uczniowi pamiątkowy dyplom. Po części oficjalnej nastąpiło „pasowanie na wesoło” przygotowane przez wychowawcę i uczniów klas starszych. Uczniowie klasy pierwszej musieli zmierzyć się z trudnościami jakie spotkają ich w społeczności gimnazjalnej. Najpierw wykazywali się ilorazem inteligencji, potem szybkością i sprawnością fizyczną. Gimnazjaliści sprawdzili także się w konkurencji wytrzymałościowej – jedzenie ostrych potraw. Dziewczynki i chłopcy wykazywali się też znajomością choreografii w tańcu. Na koniec zapewniliśmy dziewczynkom krótki kurs makijażu.

Na koniec Rodzice przygotowali słodką niespodziankę a klasa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcie z wychowawcą i Panią Dyrektor. Serdecznie witamy klasę pierwszą w gronie gimnazjalistów!!!