Wycieczka do Karkonoskiego Parku Narodowego

Data publikacji: Jun 03, 2015 5:57:21 PM

W dnach 17-18 maja 2011 roku 19 uczniów klasy V i VI naszej szkoły w ramach projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji" wzięło udział w wycieczce do Karkonoskiego Parku Narodowego. Opiekunami grupy były panie Zofia Bordulak i Lidia Kaczor. W pierwszym dniu, wędrując szlakiem czarnym i niebieskim, uczniowie odwiedzili schroniska górskie Strzechę Akademicką i Samotnię oraz skorzystali z lekcji edukacyjnej o florze, faunie, urokach krajobrazu Karkonoszy i wpływie działalności człowieka na przyrodę. Zobaczyli też w Karpaczu perełkę architektury europejskiej - świątynię Wang. Po zakwaterowaniu się w pensjonacie „Pod zwariowanym koniem” w Zachełmiu mogli bawić się na dyskotece razem z uczniami górowskiej szkoły podstawowej. Następnego dnia podziwiali w Kowarach miniatury zabytków Dolnego Śląska, w Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie obejrzeli film poświęcony Karkonoszom oraz wzięli udział w lekcji prowadzonej przez przewodnika górskiego. Wybrali się też nad wodospad Kamieńczyka i Szklarki. Na zakończenie wycieczki zwiedzili piękny, otoczony arkadami, rynek w Jeleniej Górze. Dzieciom bardzo podobały się górskie krajobrazy, a wrażenia z tej wycieczki pozostaną im w pamięci na długi czas.