Wycieczka dydaktycza do Wrocławia

Data publikacji: Jun 03, 2015 3:27:12 PM

W związku z uczestnictwem naszej szkoły w projekcie „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji" uczniowie klas I- III gimnazjum wraz z opiekunami panią Lidią Kaczor i panią Lilianną Głowacz uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Wrocławia. Edukacyjny program obejmował między innymi pokaz w planetarium na Uniwersytecie Wrocławskim w instytucie Astronomicznym, w trakcie którego uczniowie mieli możliwość obejrzenia nocnego nieba nad Wrocławiem bez zanieczyszczeń świetlnych. Uczniowie zobaczyli gwiazdozbiory i ich wędrówkę po niebie; mieli możliwość zadawania pytań, a ich duża liczba świadczyła o zainteresowaniu astronomią. Uczniom spodobał się również spacer po parku Szczytnickim, w którym widzieli wiele okazów drzew, a także Halę Stulecia. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali historii o powstaniu parku i obiektów znajdujących się na jego terenie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia na Politechnice Wrocławskiej pod tytułem „Magiczny świat Fizyki” prowadzone przez pracowników wydziału fizyki. Kolejne zajęcia dydaktyczne „Chemiczne wariacje” odbyły się na Uniwersytecie Wrocławskim na wydziale chemii. Uczestników wycieczki zachwycił świat chemii, a przede wszystkim różnorodność doświadczeń i proste, a zarazem zabawne komentarze prowadzących. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego rynku, gdzie pani przewodnik opowiedziała historię nie tylko rynku, ale i Ratusza, kamieniczek Jaś i Małgosia, kościoła św. Marii Magdaleny, oraz romańskiego Portalu Ołbińskiego. Wszyscy wracali do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń, równocześnie zastanawiając się kiedy odbędzie się następna wycieczka edukacyjna.