Wycieczka dydaktyczna do Wrocławia

Data publikacji: Jun 01, 2015 6:43:44 PM

W związku z uczestnictwem naszej szkoły w projekcie „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji" uczniowie klas V-VI wraz z opiekunami panią Lidią Kaczor i panią Bożeną Gawczyńską uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Wrocławia. W programie zwiedziliśmy: laboratorium na Politechnice Wrocławskiej, gdzie uczniowie przenieśli się w świat komputerów. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie. Kolejnym punktem wycieczki była lekcja przyrody we wrocławskim ZOO. W pawilonie małpiatek uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek z życia tych zwierząt i poznali ich naturalne środowisko. Wielką niespodziankę zrobił uczestnikom wycieczki leniwiec, który znany jest z bardzo z ospałego trybu życia. W piątek na widok dzieci z Czerniny zaczął się poruszać i to nawet w niezłym jak dla niego tempie. Po lekcji przyrody mogliśmy zobaczyć znajdującą tuż obok ZOO Halę Stulecia i poznaliśmy historię jej powstania. Następnie udaliśmy się na wrocławski rynek, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam historię Ratusza, kamieniczek Jaś i Małgosia, Placu Solnego i kościoła św. Marii Magdaleny. Ostatnim punktem naszej wycieczki była lekcja muzealna i zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Ogromne i niezapomniane wrażenie wywarło na nas to niezwykłe dzieło malarskie, które "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Poczuliśmy się uczestnikami zwycięskiej bitwy stoczonej pod Racławicami pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń pożegnaliśmy Wrocław i udaliśmy się w drogę powrotną.