„Bajki Mojej Babci”

Data publikacji: Jun 04, 2015 12:48:31 PM

To już kolejny raz w naszej szkole odbyło się potkanie dla klas I-III szkoły podstawowej pod hasłem „Bajki Mojej Babci” zorganizowane przez panią Lidię Kaczor, na którym gościliśmy tym razem lekarza weterynarii Katarzynę Mikrut-Bielecką ze swoimi ulubieńcami psem i kotem. Zapoznała dzieci z fragmentem lektury pt. „Kajtkowe przygody”, której bohaterem był ranny bocian. Podczas rozmów z gościem dzieci opowiadały o swoich zwierzętach, o tym jak się nimi opiekują. Dzieci były bardzo twórcze i aktywne zadawały mnóstwo pytań. Wynikiem powstałej dyskusji był wspólny wniosek, że zwierzętami opiekujemy się przez cały rok. Pani doktor uświadomiła dzieciom, że zwierzęta oprócz opieki codziennej wymagają również systematycznych konsultacji weterynaryjnej.