Bajki mojej babci

Data publikacji: Jun 04, 2015 1:21:48 PM

Dnia 23 lutego odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie uczniów klas I-III S.P. w ramach akcji „Bajki mojej babci”. Tym razem przebiegało ono pod kątem edukacji leśnej. Zaproszony gość - ks. Jarosław Grabarek - proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Chróścinie i kapelan myśliwych okręgu leszczyńskiego opowiedział dzieciom wiele ciekawych historii z dziedziny łowiectwa i myślistwa. Uczniowie dowiedzieli się, że ks. Jarosław jest autorem zbioru opowiadań myśliwskich, a jedno z nich (Warto pomagać bliźnim) mogły usłyszeć z ust autora. Dzieci gromkimi brawami nagrodziły wykonanie sygnałów wykonanych na sygnałówce myśliwskiej. Spotkaniu towarzyszyła wystawa plansz zwierząt - mieszkańców naszych lasów. Dzieci otrzymały zakładki związane z leśnictwem oraz karty pracy, na których rozwiązywały rebusy, kolorowały obrazki z życia zwierząt i poszerzały wiedzę leśną.