Data publikacji: Jun 04, 2015 12:14:14 PM

11 listopada 2011 - dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości - to data symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie klasy piątej, pod opieką wychowawczyni – Jolanty Kantorczyk, przygotowali uroczystą akademię. Wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje Życie. Obchody 11 listopada to właśnie wyrażanie naszego szacunku dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przedstawili drogę Polski do niepodległości. Przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia historyczne, a zaprezentowane pieśni patriotyczne i legionowe nadały akademii uroczysty i podniosły charakter. Całość dopełniła prezentacja multimedialna przedstawiająca słowa Jana Pawła II skierowane do narodu polskiego podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny. Ta pod­niosła aka­de­mia do­sko­nale uka­za­ła naszym uczniom naj­waż­niej­szych war­to­ści i jed­no­cze­śnie wzbudziła w nich dumę z by­cia wol­nym Po­la­kiem.