Data publikacji: Jun 04, 2015 1:41:50 PM

Dna 14 marca w Zespole Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki pod hasłem „Spotkanie z kolejarzem” przygotowana pod kierunkiem pani Lidii Kaczor. Swoją obecnością zaszczycił nas kolejarz pan Aleksander Dziuba - zawiadowca stacji PKP w Lesznie. Uczniowie należący do Klubu Młodych Literatów wyrecytowali kilka wierszy związanych tematycznie z koleją. Pan Dziuba przedstawił dzieciom w bardzo sympatyczny sposób wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Gość opowiedział uczniom mnóstwo ciekawostek o pracy kolejarza oraz pokazał interesujące przedmioty związane z tym zawodem. Następnie wszystkie pierwszaki zostały pasowane przez panią wicedyrektor i naszego gościa na czytelników szkolnej biblioteki. Z tej okazji dzieci otrzymały dyplomy oraz prezenty od pani przewodniczącej Rady Rodziców - piękne książki i słodki batonik. W dowód wdzięczności dzieci zaprezentowały piosenki o książce i o wiośnie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do zabawy w pociąg, a następnie do podziwiania kolejek elektrycznych zgromadzonych w czytelni.