Realizacja projektu edukacyjnego pt. „Czytać każdy może”

Data publikacji: Jun 04, 2015 3:19:1 PM

W ramach realizacji projektu „e-Akademia Przyszłości” Lokalny Zespół Projektowy składający się z 10 uczniów klasy II Gimnazjum realizował projekt edukacyjny pt. „Czytać każdy może”. Zadaniem młodzieży było zebranie informacji o stanie czytelnictwa wśród młodszych i starszych mieszkańców naszej wsi. Diagnoza wykazała, że jest to problem ponieważ stan czytelnictwa wśród różnych grup wiekowych jest niezadowalający. Młodzież postanowiła spróbować zmienić ten stan rzeczy i wpłynąć na zmianę nastawienia mieszkańców wskazując pozytywy obcowania z książką. Wdrożone przez nich pomysły (plakaty zachęcające do czytania, ulotki propagujące znaczenie książek, spotkania z mieszkańcami w Miejskiej Bibliotece) pozwoliły wykazać, że książka: jest naszym towarzyszem w samotności, uczy nas etyki, dostarcza rozrywki i emocji, pobudza fantazję, uczy wyrażać myśli i rozumieć innych, rozwija myślenie, pomaga rozwijać język i słownictwo. Realizacja projektu przyniosła uczniom radość i satysfakcję. Jako młodzi ludzie wskazywali innym, że warto czytać książki, ponieważ rozwijają i wzbogacają życie człowieka.