SZKOŁA PRZYJAZNA DLA SZEŚCIOLATKA

Data publikacji: Jun 04, 2015 2:41:34 PM

Dnia 22 maja 2012 r. delegacja nauczycieli Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie oraz przedstawicielka Rady Rodziców wzięli udział w uroczystej Wojewódzkiej Gali Laureatów Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”, w której uczestniczyli: Sekretarz stanu w Ministerstwie Oświaty Tadeusz Sławecki i Pan Aleksander Skorupa–Wojewoda Dolnośląski. Gospodarzem Gali była Pani Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty. Konkurs polegał na zredagowaniu sprawozdania z działań rodziców w zakresie pomocy szkole w przygotowaniu odpowiednich warunków do realizacji obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie. Wzięło w nim udział 48 Rad Rodziców z dolnośląskich szkół podstawowych i przedszkoli, w tym 32 ze szkół podstawowych i 16 z przedszkoli. Okazało się, że nasza szkoła jako jedyna z terenu powiatu i okolic podjęła się tego zadania. Dzięki temu zdobyliśmy certyfikat Szkoły przyjaznej dla sześciolatka. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji konkursu zakwalifikujemy się do finału ogólnopolskiego.