Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie

Data publikacji: Jun 04, 2015 2:16:17 PM

Tuż po krótkiej przerwie wiosennej, w dniu 11 kwietnia placówkę naszą odwiedzili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie. Ich występy sfinansowane były przez Centrum Profilaktyki Alkoholowej w Górze. Młodsza Grupa Wiekowa mogła uczestniczyć w spektaklu „SZKIC O TOLERANCJI”. Młodzi ludzie w sposób jak najbardziej przystępny starali się przedstawić zagadnienia związane z egoizmem, samolubstwem, pychą i zarozumialstwem. Aktorzy uczyli jak wskazane jest posiadanie własnego zdania, opartego na wartościach i wzajemnej tolerancji. Mimo, że temat był bardzo poważny i trudny, dzieci z wielką uwagą śledzili grę aktorów. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum obejrzeli przedstawienie pod tytułem „AUTOSTRADA DO PIEKŁA”. Celem spektaklu było kształtowanie świadomości dotyczących skutków przyjmowania środków zmieniających świadomość. Pod wpływem przedstawienia uczniowie zrozumieli, że nie powinno się poddawać presji przeznaczenia i ulegać jakimkolwiek presjom otoczenia. Każdy człowiek powinien być asertywnym, mieć własne wartości i przekonania.