Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska

Data publikacji: Jun 04, 2015 10:58:39 AM

9 września w Zespole Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie odbył się turniej szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszego powiatu pod hasłem „Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska”. Główną konkurencją turnieju były rozgrywki piłki nożnej pomiędzy drużynami ze szkoły w Witoszycach i Czerniny. Spotkanie to miało na celu zintegrowanie dzieci poprzez sport, który jest tak ważny w życiu każdego młodego człowieka. Podczas zawodów uczniowie zachowali główną zasadę sportową jaką jest fair-play. Ostra rywalizacja sportowa zakończyła się miłym akcentem. Młodzież zaprzyjaźnionych szkół wspólnie regenerowała siły spożywając kiełbaski z grilla i chłodząc się napojami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy turnieju bawili się wspaniale i w miłej atmosferze. Szkoda tylko, że frekwencja drużyn była tak niska.