Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

Data publikacji: Jun 04, 2015 11:29:10 AM

Od wielu lat tradycją w naszej szkole jest przyjmowanie w poczet uczniów tych najmłodszych, czyli pierwszoklasistów. Dnia 20 października do braci uczniowskiej wstąpiło 20 adeptów sztuki uczenia się. Zanim mogli oni złożyć uroczyste ślubowanie musieli zdać swego rodzaju egzamin, którym była recytacja wierszy oraz popisy wiedzą o najważniejszych zasadach życia w społeczności szkolnej. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor Zespołu Dorota Adamska. Uczniowie wspomagani byli przez kolegów z klasy drugiej, od których otrzymali dobre rady na wzorowe zachowanie się, a także małe upominki. Pierwszaki nie zapomniały podziękować rodzicom, za to, że mogły pójść do szkoły ze wspaniałymi plecakami, kolorowymi książkami i zeszytami. W zamian otrzymały rogi obfitości pełne słodyczy. Jak przystało na dobrych kolegów słodyczami podzieliły się z innymi. Życzymy im powodzenia w nauce!