XI Dzień Papieski

Data publikacji: Jun 04, 2015 11:24:23 AM

To już kolejny raz obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku był to XI Dzień Papieski pod hasłem „Błogosławiony Jan Paweł II – Papież Modlitwy”. W naszej szkole dzień ten był obchodzony bardzo uroczyście. Pod kierunkiem Pani Lidii Kaczor i Pana Marcina Piskorza przedstawiona została prezentacja multimedialna o Błogosławionym Janie Pawła II z różnych lat jego dzieciństwa, kapłaństwa oraz pontyfikatu. Uczennice Agata, Karina, Gosia i Klaudia wraz z Panem Marcinem wykonali pięknie utwory instrumentalne na trąbkę i gitarę poświęcone Błogosławionemu Papieżowi. Wszyscy obecni w skupieniu i w zadumie wspominali przesłania jakie zostawił nam Błogosławiony Jan Paweł II - „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”. To przesłanie powinno być dla nas jak zadanie, które każdy Polak ma do wykonania w swoim życiu. Następnie uczniowie z klas II-III i IV szkoły podstawowej otrzymali nagrody za udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Bł. Jan Paweł II oczami dzieci”.