Święto Patrona Szkoły

Data publikacji: Jun 04, 2015 11:34:42 AM

21 października obchodziliśmy w naszej szkole „Hubertowiny”. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Las dla ludzi”. Nic więc dziwnego, że w Święcie Szkoły wzięli udział leśnicy z Nadleśniczym Nadleśnictwa Góra Śl. Tomaszem Multańskim na czele. Otrzymaliśmy od nich sadzonki świerków oraz cis benedyktyński. Jest to drzewko wyhodowane z nasion poświęconych przez Papieża Benedykta XVI. Cis został uroczyście posadzony i poświęcony przez ks. Witolda Hylę. W czasie części oficjalnej dyrektor Zespołu przekazała uroczyście uczniom certyfikat „Szkoły dla ekorozwoju”, który otrzymaliśmy za propagowanie idei ekologicznych, a który wręczony był podczas Ogólnopolskiej Konferencji w Krakowie. W tym roku podczas święta szkoły postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Zanim rozpoczęliśmy biesiadowanie, oczyściliśmy las w okolicy Czerniny ze śmieci. Młodsze dzieci sprzątały ulice Czerniny. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie „Głodny dzik” i zgromadziły zapasy na zimę dla leśnej zwierzyny. Uczniowie mogli również popisać się pasją fotografowania i wzięli udział w jesiennym konkursie fotograficznym. Uczniowie klas I-III wykonywali natomiast rzeźby z dyni, którymi udekorowaliśmy puste już o tej porze roku klomby. Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą koła myśliwskie oraz Nadleśnictwo. Po pracy wszyscy mogli spędzić chwile przy ognisku piekąc kiełbaski oraz ziemniaki; uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum na pierwszym przystanku ścieżki rowerowej w Sułkowie, zaś dzieci młodsze na terenie szkoły. Pogoda sprzyjała, więc święto szkoły było naprawdę udane.