Dzień kultury języka angielskiego w szkole

Data publikacji: Jun 06, 2015 6:2:59 PM

31 maja 2013 r. w ramach realizacji Projektu pt. „Język angielski w zasięgu mojej ręki” realizowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA w naszej szkole odbył się festyn z językiem angielskim. W tym dniu każda klasa przygotowała scenkę z życia codziennego w języku angielskim. Mogliśmy przenieść się do restauracji, do sklepu, do lekarza, na casting Top Model, itp. Po scenkach zaprosiliśmy uczniów na aerobik prowadzony w języku angielskim mając na uwadze spędzenie czasu wolnego w sposób aktywny, podczas ćwiczeń wzmacniających mięśnie oraz kształtowania poczucia rytmu przy muzyce i jednocześnie osłuchanie się z instrukcjami w języku angielskim. Dla chłopców były przygotowane rozgrywki piłki nożnej drużyn angielskich i amerykańskich. Natomiast dla osób lubiących sobie pośpiewać przeprowadziliśmy koncert piosenki w j. angielskim. Najaktywniejsi uczestnicy naszych działań byli nagrodzeni słodkim upominkiem. Za organizację tego dnia odpowiedzialne były panie Jolanta Kantorczyk i Lidia Kaczor. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w realizację tych działań.