Jasełka jako lekcja wychowawcza i nie tylko

Data publikacji: Jun 06, 2015 12:35:14 PM

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole grupa zespołu artystycznego i odradzającego się Eucharystycznego Ruchu Młodych pod kierunkiem katechetki wprowadziła społeczność szkolną w atmosferę przeżywania kolejnej rocznicy Wcielenia Syna Bożego. Do małego Jezusa prowadziła przedstawicieli kilku regionów Polski kolęda. Pokłon oraz dary Nowo Narodzonemu złożyli górale, krakowiacy, kujawiacy i dolnoślązacy, podkreślając walory swojego regionu poprzez prezentowane tańce ludowe połączone ze śpiewem i grą na instrumentach kolęd. Uroczystość zakończyła się refleksją nt. Bożego Narodzenia, wyrażoną przez p. dyrektor, wspólnym składaniem życzeń oraz spotkaniem opłatkowym w klasach z wychowawcami oraz rodzicami. Miłym akcentem okazał się słodki podarunek wręczony przez przewodniczącą Rady Rodziców każdej klasie. Wyjątkowym przeżyciem w tym dniu okazała się godzina wychowawcza. Zyskała swój wymiar nie tylko wychowawczy, ale także duchowy, a nawet stała się lekcja patriotyzmu.