Język angielski w zasięgu mojej ręki

Data publikacji: Jun 06, 2015 5:34:15 PM

Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Teraz nie wystarczają już bardzo dobre oceny w szkole. Ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą, rozwijać się i ciągle się uczyć. Nauka języka angielskiego to dla jednych przyjemność a dla innych istna katorga. Czy warto się kształcić w tym kierunku? Do czego mi się przyda taka wiedza? Takie pytania zadaje sobie nie jeden młody człowiek.

Dlatego 27 maja 2013r. w ramach realizacji Projektu pt. „Język angielski w zasięgu mojej ręki” realizowanego w ramach Programu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w dwóch warsztatach Ceilidh Dancing i Kid’s Day Fun and Games prowadzonych przez native speaker’a – pana Simeon’a Wren pochodzącego z Manchesteru w północnej Anglii. W tym celu odwiedziliśmy uczniów ze szkoły w Chomęcicach, którzy podobnie jak my realizują projekt z English Teaching. Wspólne zajęcia okazały się świetną zabawą i pozwoliły na osłuchanie się z językiem angielskim używanego przez Anglika oraz na poznanie nowych kolegów i koleżanek. Zajęcia te pozwoliły również poznać choć troszkę kulturę Anglii i zrozumieć, że języki obce stają się częścią codziennego życia i pomagają zrozumieć innych ludzi z obcego kraju.

Pani Julietcie Jones oraz uczniom szkoły w Chomęcicach dziękujemy za miłe przyjęcie.