Konkurs Moje Euro na "Orliku” rozstrzygnięty!

Data publikacji: Jun 05, 2015 7:37:51 PM

Podczas Euro 2012 w Polsce w dniach od 16 czerwca do 1 lipca organizowane były liczne imprezy towarzyszące zmaganiom piłkarzy. Również na ,,Orliku” w Czerninie odbywały się rozgrywki sportowe najmłodszych dzieci i ich rodziców zaprojektowane w ramach konkursu „Moje Euro”. Inicjatywa spotkała się z wysokim uznaniem komisji konkursowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, która przyznała nagrodę w wysokości 2000 zł. Grant zostanie przeznaczony na zakup sprzętu sportowego przeznaczonego do wykorzystania na zajęciach sportowych odbywających się na ,,Orliku”. W województwie dolnośląskim nasz projekt zajął 3 miejsce. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu był Jacek Ulman, arbitrami turniejów byli panowie Maciej Mucha i Marcin Ulman, opieką medyczną zajmowała się Wiesława Suliga. W pozostałych sprawach porządkowych pomagali członkowie LUKS-u „Orły Czernina”. Zawody odbyły się dzięki hojności Urzędu Miasta i Gminy Góra oraz Pana Krzysztofa Maciejewskiego. Warto też dodać, że zaangażowane w imprezy z dziećmi w wieku przedszkolnym były panie Renata Woźny i Renata Stępień-Chmiel - nauczyciele Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie.