Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada

Data publikacji: Jun 06, 2015 11:29:43 AM

„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada” Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i niespodzianką przygotowaną przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas właśnie miał miejsce u nas w czwartek 29 listopada, kiedy to uczniowie kl. IV-VI i I-III gimnazjum bawili się razem na wspólnej dyskotece. W tym dniu uczniowie klasy II gimnazjum wraz z wychowawczynią Magdaleną Pazoła oraz Rada Rodziców zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy i zapewnili wszystkim wiele atrakcji.