Pasowanie na gimnazjalistę

Data publikacji: Jun 05, 2015 8:32:23 PM

6 listopada 2012 r. uczniowie klasy I gimnazjum byli organizatorami corocznej uroczystości związanej z pasowaniem na gimnazjalistę. W apelu wzięli udział: dyrekcja szkoły, nauczyciele gimnazjum, przedstawiciele Rady Rodziców oraz wszyscy gimnazjaliści. Było uroczyście i odświętnie. Przejęci uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie P. Dyrektor symbolicznym kluczem pasowała każdego z osobna na ucznia gimnazjum i wręczała okolicznościowe dyplomy. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna na wesoło. Pierwszoklasiści biorąc udział w różnych żartobliwych konkurencjach sportowych pomyślnie przeszli test zręczności i wytrzymałości, tym samym zostali przyjęci do gimnazjalnej społeczności uczniowskiej.