Pozostańcie wierni Tradycji waszych Praojców…

Data publikacji: Jun 06, 2015 2:37:9 PM

27 marca Gimnazjaliści naszej szkoły prezentowali efekty realizacji projektu pn. „Izba Tradycji Wielkanocnych - lekcja muzealna”, przygotowywanego pod kierunkiem Renaty Glińskiej - nauczyciela sztuki i katechety. Projekt stanowił duże przedsięwzięcie. Do współpracy zaproszono Radę Rodziców, nauczycieli, Samorząd Uczniowski oraz członków koła artystycznego. W realizacji zadań własną inwencję twórczą i pomoc okazały panie: M. Czyżowska, J. Kantorczyk, E. Miłaszewicz - wychowawczynie klas: I, IV, V, ubogacając lekcję muzealną twórczymi poczynaniami swoich wychowanków. W ramach projektu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali prezentację multimedialną, dekoracje, palmy wielkanocne, taniec ludowy, piosenki i prezentacje wybranych zwyczajów. Przy tej okazji przygotowano Stół Wielkanocny, na którym prezentowano wyroby wędliniarskie Zakładu Agro - Rydzyna, pieczywo Piekarni Koźlik w Czerninie, mazurki i baby oraz inne wypieki przygotowane przez panie: Przewodniczącą Rady Rodziców Edytę Szorc, D. Wysocką, M. Wysocką, ponadto ręcznie malowane pisanki wykonane przez panią A. Stocką, dzieci oraz Polonię z Bawarii. Całości towarzyszyły słowa Jana Pawła II: „Pozostańcie wierni Tradycji waszych Praojców…” w otoczeniu pięknie wykonanej, kolorowej wycinanki łowickiej stanowiącej element dekoracji. Dzięki realizacji projektu nasi uczniowie mogli poznać wiele tradycji wielkanocnych świadczących o naszej tożsamości narodowej, regionalnej oraz na nowo odkryć wartość zwyczajów domu rodzinnego przekazywanych przez rodziców. Wszystkim ofiarodawcom, nauczycielom, rodzicom dzięki pomocy których udało się zrealizować projekt uczniowie wraz z opiekunem składają serdeczne podziękowania.