Rasy psów i polowania przy ich udziale

Data publikacji: Jun 06, 2015 2:55:48 PM

Dnia 11 kwietnia w naszej szkole na zaproszenie Pań nauczycielek Lidii Kaczor i Renaty Stępień-Chmiel gościły Panie Dorota Sieracka z Koła Łowieckiego „Dzik” z Wąsosza i Martyna Binek-Kasperkowiak z Koła Łowieckiego „Borsuk 26” z Żerkowa - właścicielka karelskich psów na niedźwiedzie. Spotkanie odbyło się w ramach Konkursu Przyrodniczo-Łowieckiego zorganizowanego z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego i ogłoszonego przez Okręgową Radę Łowiecką w Poznaniu. Udział w nim wzięły dzieci z klas I-III szkoły podstawowej oraz grup przedszkolnych. Przyjazd i prelekcja tak miłych gości miała na celu przybliżenie rasy psów i polowań przy ich udziale. Rasa tych psów jednak potrzebuje dużo przestrzeni aby wyładować swoją energię w związku z tym trzymanie ich w blokowisku jest niemożliwe. Dzieci bardzo odważnie podchodziły do zwierząt aby je pogłaskać a zarazem, by przyjrzeć się im z bliska. Miła i miękka sierść sprawiła, że każdy chciał jej dotknąć. Panie zapoznały dzieci z pasją myśliwską, zwyczajami myśliwskimi oraz z gospodarką łowiecką. Myślimy już o kolejnych takich ciekawych lekcjach bo przecież pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka.