SPORTOWY PONIEDZIAŁEK … I NIE TYLKO

Data publikacji: Jun 06, 2015 7:25:52 PM

Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Świdnicy zorganizowanej w celu reprezentowania powiatu górowskiego w rozgrywkach piłkarskich XIII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Drużyna dziewcząt rozegrała trzy mecze, jednak, pomimo głośnego dopingu kolegów, nie zdołała wyjść z grupy. Ale i tak jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wielkiej imprezie. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Po bardzo dużym wysiłku fizycznym regenerowano siły smacznymi przekąskami w MCDonaldzie. Następnie wycieczka udała się do Muzeum Gross-Rosen, gdzie z pomocą przewodnika poznała historię powstania i funkcjonowania obozu hitlerowskiego oraz okrutne losy więźniów tam przebywających. Muzeum zrobiło na wszystkich uczestnikach przygnębiające wrażenia. W ciszy i skupieniu uczniowie złożyli pamiątkowe wpisy do księgi wyłożonej w głównym pawilonie. Po wysiłku fizycznym oraz niezapomnianej lekcji historii wszyscy szczęśliwie dotarli do domu. … I marzyli już tylko o odpoczynku.