Spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej z Dianą

Data publikacji: Jun 05, 2015 8:44:3 PM

W naszej szkole realizowany jest program współpracy z kołami łowieckimi i Nadleśnictwem Góra Śl. W ramach tego programu 8 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej z Panią Dorotą Sieracką - polującą Dianą z Koła Łowieckiego "Dzik" w Wąsoszu, członkiem Komisji etyki, tradycji i zwyczajów łowieckich przy Okręgowej Radzie Łowieckiej PZŁ w Lesznie. Dzieci mogły podziwiać żeński galowy strój myśliwski oraz inne akcesoria związane z łowiectwem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali łuski, które panie polujące zbierały w celu odnowienia pomnika Dian znajdującego się we Wschowie. Pani Dorota chętnie i barwnie opowiadała o obyczajach panujących wśród myśliwych. Przekazała również wiele ciekawych informacji na temat gatunków zwierząt żyjących w naszych lasach oraz sposobach gospodarowania ich zasobami. Dwoje uczniów klasy II (Wiktoria Drozdowska i Remigiusz Garbacz) otrzymali nagrody za bardzo ładne prace plastyczne wykonane na temat łowiectwa. Pani Diana była pod wrażeniem wiedzy jaką popisali się uczniowie młodszych klas. Edukacja przyrodniczo-ekologiczna „nie poszła w las”.