Warsztaty dot. wolontariatu

Data publikacji: Jun 06, 2015 1:50:15 PM

Dnia 25 lutego 2013 roku na zaproszenie Pani Lidii Kaczor nauczyciela bibliotekarza naszą szkołę odwiedziła pani Alicja Kaśków psycholog wrocławskiego hospicjum, które wspiera nieuleczalnie i przewlekle chore dzieci oraz ich rodziny. Gośćmi spotkania były Pani dyrektor Dorota Adamska i Pani Krystyna Chudzik – pedagog szkolny oraz grupa uczniów gimnazjum. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom pojęcia wolontariat i hospicjum. Uczniowie zostali szczegółowo zapoznani z najważniejszymi zagadnieniami z tych dziedzin. Mieli również możliwość brania aktywnego udziału w warsztatach dotyczących „W jaki sposób pomagać drugiemu” oraz „Jaki powinien być wolontariusz i czym się powinien wyróżniać”. Nasz gość przybliżył uczestnikom spotkania historię Hospicjum. Zachęcała uczniów do angażowania się w sprawy wolontariatu oraz przedstawiła uczniom rodzaje akcji. Takie spotkanie zostało zorganizowane w naszej szkole po raz pierwszy i wywołało ogromne zainteresowanie. Uczniom spodobały się pomysły na włączenie się do jednej z kampanii, która miałaby na celu niesienie bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym. Każdy z nas może zadać sobie pytanie czy jest w nim dusza wolontariusza? Więc jeśli każdy z nas odpowiedział na to pytanie, to nie bądźmy obojętni na ludzkie cierpienie. Umiejmy umilić ten czas, który jeszcze im pozostał. Kierujmy się więc hasłem przewodnim wrocławskiego hospicjum „Pomóż, póki jestem”.