Wycieczka edukacyjna do wrocławskiego ZOO

Data publikacji: Jun 05, 2015 8:6:18 PM

W tym roku szkolnym zdecydowaliśmy, że Święto Szkoły, czyli „Hubertowiny” uczcimy w zgoła odmienny sposób. Wykorzystując przepiękną aurę polskiej złotej jesieni w dniu 19 października 2012 r. wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjną do wrocławskiego ZOO. Było to możliwe dzięki finansowemu wsparciu Kół Łowieckich oraz Nadleśnictwa Góra Śl. - partnerów naszej szkoły. Zajęcia prowadzone były przez pracowników ZOO w trzech grupach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy, czyli przedszkolaczki mogły obejrzeć i posłuchać wielu interesujących informacji o życiu zwierząt na sawannie. Klasy I-IV Szkoły Podstawowej poznały zwyczaje małp człekokształtnych. Najstarsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych kłusownictwu na dużą skalę ptaków i żółwi na teren Europy. Uczniowie otrzymali wiele materiałów edukacyjnych, dzięki którym jeszcze długo po wycieczce będą mogli utrwalać zdobyte wiadomości.