Wycieczki edukacyjne do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Turów S.A.

Data publikacji: Jun 06, 2015 7:39:5 PM

W dniach 26 i 27 czerwca 2013 r. odbyły się wycieczki edukacyjne do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Turów S.A. sfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum mieli okazję zobaczyć wystawę poświęconą górnictwu, z punktu widokowego zaobserwować jak wygląda cały teren, gdzie wydobywa się węgiel brunatny, zdobyć ciekawe informacje nt. odwiedzonego miejsca i podnieść swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Wycieczka odbyła się bardzo miłej atmosferze, a uczniowie wrócili z uśmiechami na twarzy, gdyż to była to świetna okazja spędzenia czasu razem z koleżankami i kolegami ze swojej klasy i wychowawcami.