Z wizytą u przyjaciół

Data publikacji: Jun 06, 2015 3:14:29 PM

W dniu 24 kwietnia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej gościli w Stanicy Koła Łowieckiego „Bór” w Nowej Wiosce. Odbyły się tam swoistego rodzaju zajęcie edukacyjne na łonie natury. Dzieci mogły wysłuchać wielu ciekawych opowieści o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych, a także o pomocy tym zwierzętom niesionej przez myśliwych. Szczególnie duże wrażenie zrobiły na nich pokazane dowody tego, w jaki sposób odpady wyrzucane w lasach przez bezmyślnych ludzi wpływają na choroby zwierzyny leśnej. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę dzieci przekażą innym ku przestrodze. Po zajęciach uczniowie mogli swobodnie spędzić czas na różnorodnych grach, zajęciach plastycznych, zabawach w gronie rówieśników. Na zakończenie wszyscy zgromadzili się przy ognisku i piekli kiełbaski, które po harcach na świeżym powietrzu smakowały znakomicie.