Bajki Mojej Babci

Data publikacji: Jun 07, 2015 11:47:3 AM

To już kolejne spotkanie klas młodszych w ramach akcji „Bajki Mojej Babci”. Tym razem gościem Pani Lidii Kaczor - organizatorki akcji była dziennikarka Panoramy Leszczyńskiej Pani Marta Sołtysiak. Dzieci usłyszały w jej wykonaniu fragmenty lektury pt. „Z przygód Krasnala Hałabały”. Jego ciekawe przeżycia w leśnej głuszy zainteresowały szczególnie uczniów klasy pierwszej, którzy z otwartymi ustami wsłuchiwały się w słowa Pani Marty. Dziennikarka znając wartości odżywcze owoców i warzyw przed czytaniem lektury poczęstowała wszystkich zgromadzonych świeżymi marchewkami. Dzieci były miło zaskoczone i chętnie zjadły pyszne warzywo. Na pożegnanie uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. „Jesienny ogródek”. Podczas zajęć plastycznych pięknie zilustrują usłyszane przygody.