Festyn rodzinny

Data publikacji: Jun 07, 2015 5:15:16 PM

W dniu 31 maja na czernińskim Rynku było gwarno i wesoło, a to z powodu festynu rodzinnego pod hasłem „Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę” organizowanego przez Radę Rodziców oraz pracowników ZSPGiP im. Św. Huberta w Czerninie. Pogoda dopisała znakomicie, więc mieszkańcy naszej miejscowości oraz liczni przybyli goście chętnie obejrzeli potyczki sportowe na boisku „Orlik”, popisy artystyczne dzieci i młodzieży, grupy dyskotekowej „Funky Flava”, grupy „Capoeira Unicar”, pokazy mody „Top model” oraz popisy wokalne uczennic I L.O. w Lesznie. Maluchy zachwycone były pokazami Straży Konnej ze Święciechowy i OSP w Czerninie. Pięknie i tak niecodziennie wyglądały nasze dzieci, które poddały się malowaniu twarzy. Niektóre z nic były zupełnie nie do rozpoznania. Podczas festynu można było kupić kupony loterii fantowe, zjeść pyszne ciasto, pierogi, zupę gulaszową oraz spróbować pieczonego na rożnie dzika. Od godziny 19:00 do 24:00 trwała zabawa taneczna, w czasie której przygrywał zespół „The Basters”. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom dzięki którym festyn miał bogatą oprawę.