Granie na niczym - instrumenty perkusyjne - muzyczne spotkania

Data publikacji: Jun 07, 2015 2:51:42 PM

27 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbyła się po raz kolejny audycja muzyczno-edukacyjna prowadzona przez muzyków z Centrum Edukacji ATUT pt. „Granie na niczym”. Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-III poznały różne ciekawe sposoby muzykowania. Zobaczyły w jaki sposób można stworzyć instrumenty perkusyjne z niepotrzebnych przedmiotów. Muzycy grali rytmiczne utwory na wiadrach po farbach, butli od gazu, plastikowych rurach, łuku z zawieszoną tykwą. Wybrani uczniowie z udziałem artystów stworzyli „śmieciowy” zespół i zagrali koncert dla wszystkich uczestników audycji. Było dużo energicznej zabawy połączonej z rytmem i koordynacją ruchową. W zabawach tych dzieci wykorzystały wykonane przez siebie grzechotki zrobione z plastikowych butelek, puszek, kubków i pudełek.