„Język to twój paszport - ucz się języków”

Data publikacji: Jun 07, 2015 1:53:51 PM

Pod takim hasłem dnia 9 grudnia 2013 r. odbył się festiwal językowy, w którym uczestniczyli nasi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie wzięli udział w projekcie realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji podlegający Ministerstwu Edukacji. Projekt ten miał na celu podniesienie motywacji uczniów do nauki języków obcych. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, zawierających m.in. quizy, ćwiczenia w grupach, i zabawy. Podróżowali po czterech stolicach Europy: Paryżu, Londynie, Moskwie i Berlinie przechodząc od standu do standu. Na każdym ze stanowisk można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o poszczególnych państwach.

Na początku podróży uczniowie otrzymali tzw. paszporty językowe. Po rozdaniu paszportów, uczestnicy wyruszyli w symboliczną podróż po czterech europejskich stolicach. Przekraczając kolejne granice, uczniowie otrzymywali specjalne stemple uprawniające ich do przemieszczania się między kolejnymi krajami. W Londynie młodzież poznawała angielskie zabytki, zadając liczne pytania odnośnie Pałacu Buckingham. W Moskwie poznawali tajniki cyrylicy. W Berlinie odbywali wirtualną podróż z animatorem poprzez najpiękniejsze zabytki i obiekty turystyczne. Natomiast we Francji poznawali znane postaci historyczne. Ponad trzy godziny minęły niepostrzeżenie. Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne nagrody za udział w zabawie, a szkoła otrzymała grę edukacyjną o krajach Europy. Największą atrakcją i niespodzianką okazał się czerwony autobus prosto z Londynu zaparkowany przed budynkiem Domu Kultury w Górze.