„Kazimierz z królów największy”

Data publikacji: Jun 07, 2015 12:47:57 PM

To tytuł scenki historycznej, którą zaprezentowała klasa piąta pod kierunkiem wychowawcy i nauczyciela historii pani Edyty Turowskiej. Uczniowie tej klasy przedstawili fragment koronacji Kazimierza III Wielkiego na króla Polski. Przebrani w stroje średniowieczne wcielili się w różne postacie, m.in. w postać króla, królowej, biskupa, mieszczanina, gospodarza... Były także damy dworu, które zaprezentowały taniec średniowieczny, a rycerze pojedynkowali się w turnieju rycerskim. Nie zabrakło także obszernych wiadomości na temat zasług Kazimierza Wielkiego dla kraju oraz ważnych dat. Całość uświetniły ilustracje przedstawiające władców Polski, namalowane przez uczniów klasy III szkoły podstawowej pod okiem wychowawcy pani Bożeny Gawczyńskiej. Była to znakomita powtórka z historii.