Mikołaj

Data publikacji: Jun 07, 2015 1:38:10 PM

Szósty dzień grudnia to dla naszych milusińskich magiczna data. W tym dniu z niecierpliwością oczekują przyjścia gościa, który pojawia się tylko raz w roku. Mikołaj! Tradycyjnie w naszej szkole pojawił się we wczesnych godzinach rannych, mimo szalejącej wichury. Oj, krzepki ten staruszek! Nie bał się, że porwie go wiatr. A jeszcze dźwigał wory pełniutkie słodkich paczek! Radości wśród uczniów klas młodszych było co niemiara! Co prawda niektórzy chłopcy obawiali się, że otrzymają tylko rózgi, ale ich niepokój okazał się niepotrzebny. Mikołaj straszył, pytał, a w końcu i tak obdarowywał paczką. Kazał tylko całować się w brodę lub skakać przez jego laskę. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok! Będziemy czekać!