Otwarcie sezonu na Orliku

Data publikacji: Jun 07, 2015 4:41:49 PM

W sobotę 26 kwietnia 2014 r. w Czerninie odbył się Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Otwarcie sezonu na Orliku”. W zawodach wzięły udział drużyny zarówno chłopców jak i dziewcząt. Piękna pogoda, miła atmosfera - wszystko to sprawiło, że boiskowe zmagania miały bardzo wysoki poziom, angażując tym samym wszystkich uczestników w sportową rywalizację, zgodnie z duchem fair play. W kategorii dziewcząt Turniej zwyciężyły FC Dziewczyny pokonując FC Czerninę, zaś kategorii chłopców mecz decydujący zakończył się wynikiem 9:9, więc spotkanie musiało się rozstrzygnąć w rzutach karnych. Real Madryt musiał uznać wyższość FC Barcelony, która tym samym zwyciężyła całą rywalizację. Regulamin zawodów przewidywał, aby w skład drużyn weszli zawodnicy zarówno ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum jak i szkoły średniej. Turniej stał się więc dobrą okazją do integracji młodzieży z różnych grup wiekowych. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, zaś zwycięzcy puchary ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Górze.