Data publikacji: Jun 07, 2015 3:9:22 PM

„Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych w bieżącym roku szkolnym miało niezwykłą oprawę. Gośćmi biblioteki szkolnej byli bowiem żołnierze 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego Czerwieńsk-Leszno oraz 19 Samodzielny Oddział Geograficzny w Lesznie. Pułkownik Jerzy Seleta opowiedział dzieciom w jaki sposób wykonuje się mapy topograficzne. Sierżant Adam Chmiel przeczytał piękną baśń J. Ch. Andersena „Ołowiany żołnierzyk”. Następnie opowiedział zebranym o działalności jego jednostki. Zafascynowane pierwszaki przystąpiły do uroczystego pasowania zapatrzeni w żołnierskie mundury. Aktu tego dokonali dzisiejsi honorowi goście. Pierwszaki otrzymały w upominku honorowe dyplomy, książeczki, zakładki oraz słodycze.

Jednak najwięcej atrakcji dostarczył sprzęt wojskowy zgromadzony na boisku szkolnym. Nawet gimnazjaliści chętnie oglądali samochody, próbowali swych sił w strzelaniu (elektronicznym) do celu, zakładali stroje i maski przeciwgazowe. Niespodziewanie uroczystość pierwszej klasy stała się świętem dla całej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim żołnierzom i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.